Dziedzictwo kulturowe. Kultura ludowa i tradycyjna 2017

Chełmowski, projekt

W 2017 roku zgodnie z programem Muzeum w Chojnicach będzie kontynuowało realizację projektu poświęconego poznaniu twórczości Józefa Chełmowskiego. II etap projektu nosi nazwę: Józef Chełmowski. Kwerenda badawcza z inwentaryzacją twórczości w zbiorach prywatnych i w domu artysty. Kontynuacja. Projekt ten również został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu: Dziedzictwo kulturowe. Kultura ludowa i tradycyjna.

Za pośrednictwem niniejszej strony zwracamy się do kolekcjonerów – miłośników sztuki ludowej i prywatnych właścicieli dzieł autorstwa Józefa Chełmowskiego o kontakt z muzeum w Chojnicach i umożliwienie sporządzenia dokumentacji opisowej i fotograficznej posiadanych prac przez muzealników, celem powiększenia katalogu dzieł Twórcy.

Formularz zgłoszenia znajduje się w zakładce: Kontakt.